Grupa postanowiła wyrazić uznanie dla fanów. - Polsko, dziękujemy, że "Come Around Sundown" osiągnęło platynowy status - czytamy na wpisie Amerykanów na Facebooku. - Jesteście niesamowici.

Formacja Kings of Leon powstała w 1999 roku. Została założona przez trójkę braci Followillów: Celeba, Nathana i Jareda oraz ich kuzyna Matthew Followilla. Jej nazwa wywodzi się od imion ojca i dziadka braci - obydwaj mieli na imię Leon.

Początkowo zespół był znany jedynie lokalnej publiczności w Tennessee. W 2003 roku ukazał się debiutancki album Kings of Leon zatytułowany "Youth and Young Manhood". Płyta odniosła sporty sukces w Wielkiej Brytanii. Rok później zespół wyruszył w trasę koncertową z U2 i The Strokes. Kolejne dwa albumy ("Aha Shake Heartbreak" i "Because of the Times") przyniosły zespołowi jeszcze większą popularność w Europie, a singiel "The Bucket" trafił na czołowe miejsca list przebojów w Anglii.

Dopiero ostatni krążek "Only by the Night" okazał się sensacją. Od jego premiery w 2008 roku, rodzinny zespół braci Followillów, należy do najgorętszych rockowych bandów świata.