Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść na początku przyszłego tygodnia. Jednak, jak podaje TVN Warszawa, nasza stolica ma spore szanse na to, by stać się organizatorem tej wielkiej imprezy.

Reklama

Rozmowy w tej sprawie rozpoczęły się jeszcze rok temu. "Złożyliśmy ofertę, odbyło się kilka spotkań. Do Warszawy przyjeżdżali przedstawiciele centrali telewizji MTV, w tym producenci gali, którzy oglądali różne lokalizacje dla imprezy" - mówiła w rozmowie z TVN Warszawa Katarzyna Ratajczyk, dyrektor biura promocji w ratuszu. Władze miasta na organizację imprez, w tym gali MTV, mają zarezerwowane w budżecie 6 mln zł.

Nie ma jeszcze oficjalnej decyzji - MTV do ostatniej chwili orientuje się w warunkach, jakie może zaproponować Warszawa - chodzi m.in. o sprzęt, możliwość organizacji noclegów, transportu itp. Z polską stolicą rywalizują jeszcze prawdopodobnie dwa inne europejskie miasta.

Jeśli wygra Warszawa, impreza odbędzie się prawdopodobnie na Stadionie Narodowym.

Polska stolica starała się o prawo organizacji imprezy już w 2008 roku. Ostatecznie przegrała jednak wtedy z Berlinem.

Nagrody MTV Europe Music Awards przyznawane są przez telewidzów w głosowaniu. Wręczane są w kilku kategoriach, m.in. najlepszy wykonawca z Polski.