Planowany na środę koncert popularnego przedstawiciela latynoskiego rocka Carlosa Santany został odwołany - poinformowała PAP w poniedziałek Anna Czerniejewska, dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych stołecznej Legii, na której stadionie miał zagrać muzyk.

Reklama

"Zarząd Legii Warszawa informuje, iż planowany na Stadionie Legii w dniu 22 czerwca koncert Carlosa Santany +Santana Guitar Heaven 2011+ został odwołany przez organizatora firmę Andromeda - Art Group sp. z o.o. Organizator poinformował w dniu dzisiejszym zarząd Klubu Legia Warszawa, że w związku z brakiem zgody Urzędu m.st. Warszawy na organizację imprezy masowej, musi odwołać koncert" - powiedziała Czerniejewska.

Warszawski występ miał być jedynym, jaki podczas trwającej trasy koncertowej muzyk miał dać w Polsce.

Stołeczny ratusz poinformował w poniedziałek, że brak zgody na imprezę masową jest wynikiem niedopełnienia formalności przez organizatora - wniosek o imprezę masową przysłał na siedem dni przed koncertem, a powinien to uczynić co najmniej 30 dni przed występem Santany. "Zgodnie z ustawą Biuro Bezpieczeństwa ratusza nie mogło nawet rozpatrzyć pisma od organizatora" - powiedziała PAP Magdalena Łań ze stołecznego ratusza. Dodała, że miesięczny termin jest potrzebny m.in. na uzyskanie opinii policji i straży pożarnej.

Trasa koncertowa "Santana Guitar Heaven 2011", którą muzyk odbywa po Europie w czerwcu i lipcu, promuje jego nową płytę "Guitar Heaven... The Greatest Guitar Classics Of All Times". W Polsce album ukazał się we wrześniu zeszłego roku. Zawiera on 13 nowych wersji klasycznych rockowych nagrań, pochodzących z repertuaru takich muzyków i zespołów jak Led Zeppelin, Cream, The Rolling Stones, Van Halen, The Beatles, Jimi Hendrix i The Doors.

Do wspólnej pracy nad albumem Santana zaprosił kilkunastu znanych muzyków rockowej sceny, m.in.: Chrisa Cornella, Joe Cockera, Jonny'ego Langa i Roba Thomasa. Na płycie pojawiły się w nowym wydaniu takie nagrania, jak "Bang a Gong" T. Rex, "Back in Black" AC/DC, "Smoke on The Water" Deep Purple czy "Little Wing" Jimiego Hendriksa.Trasa koncertowa Santany obejmuje także m.in. Finlandię, Rosję, Niemcy, Luksemburg, Szwajcarię, Włochy, Francję, Austrię, Serbię, Węgry i Maltę.

Czerwcowy koncert miał być trzecią wizytą muzyka w naszym kraju. Poprzednio Santana zagrał w Polsce w 2008 roku, kiedy promował album kompilacyjny "Ultimate Santana". Pierwsza wizyta miała miejsce w roku 1994.

Carlos Santana (ur. 1947 w Meksyku) jest uznawany za twórcę i przedstawiciela latynoskiego rocka - stylu charakteryzującego się taneczną rytmiką i rozbudowanym instrumentarium perkusyjnym. Światową sławę muzyk zdobył po wyjeździe z Meksyku do Stanów Zjednoczonych w latach 60., gdy razem ze swoim zespołem wystąpił na festiwalu w Woodstock.

Reklama