Stolica ma chyba większe szanse – to tu powstał klip do piosenki "Warszawa", pierwszego singla promującego nową płytę grupy "L'arrabbiata". Choć wrocławian może dla odmiany ująć to, że ojciec wokalistki Giulii Tellarini urodził się właśnie nad Odrą. Zaś jej zespół wystąpi na żywo w obu miastach: we Wrocławiu w Centrum Impart już 31 stycznia, w Warszawie – 3 lutego w klubie Palladium.

Reklama

Nie będzie to ich pierwsza wizyta w Polsce – wcześniej grali na festiwalu Inne Brzmienia w Lublinie, oczywiście kręcili teledysk do "Warszawy", zaś jeszcze w tym roku Giulia Tellarini będzie u nas nagrywać solową płytę z coverami m.in. Billie Holiday i Edith Piaf. Projekt godny obywatelki świata. Giulia bowiem, choć pochodzi z Włoch, swój zespół założyła w stolicy Katalonii, a na nowym krążku śpiewa nie tylko w ojczystym języku i po hiszpańsku, lecz także po francusku i angielsku. A żeby uzupełnić tę multikulturową układankę, to zespół odkrył dla świata sam Woody Allen – to oni są odpowiedzialni za hit "Barcelona" promujący oczywiście komedię "Vicky Cristina Barcelona".

"L'arrabbiata" to drugi album w karierze grupy i udana próba poszerzenia muzycznych horyzontów. – Większość piosenek jest bardziej energetyczna, buntownicza, stąd tytuł płyty ("L'arrabbiata" znaczy "wściekła") – tłumaczyła Giulia Tellarini w wywiadzie dla "Twojego Stylu". I rzeczywiście, na nowym krążku słychać więcej pasji, ale i jeszcze więcej radości z grania. To już nie tylko hiszpańska gitara i silne wpływy flamenco. To także energetyczna bossa nova, alternatywny rock spod znaku Yanna Tiersena, zabawy z muzyką etniczną. I nawet jeśli w "Warszawie" słychać raczej dalekie echa rosyjskiej romancy zamiast – dajmy na to – nadwiślańskiego folkloru, to słychać, że Giulii i jej kompanom nie brakuje muzycznej wyobraźni ani pomysłów, jak wykorzystać inspiracje płynące z nieustających podróży po świecie.

GIULIA Y LOS TELLARINI | L’arrabbiata | Iberia Records