Od dłuższego czasu w mediach pojawiały się doniesienia, że dziewczyny ze Spice Girls wracają na scenę. Kiedyś idolki nastolatek na całym świecie, dziś zajęte solowymi karierami i wychowaniem dzieciSpicetki – miały podobno uświetnić swoim występem Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Długo unikały odpowiedzi, aż nagle podczas sobotniego wywiadu dla australijskiej telewizji Mel B przyznała, że coś jest na rzeczy, choć chodzi o zupełnie inną uroczystość.

Reklama

Jeśli tak, to chodzi raczej o jubileuszowy koncert dla królowej – powiedziała piosenkarka, po czym zdając sobie sprawę, że ujawniła tajemnicę, szybko zmieniła temat. Według dziennika "The Sun" po nagraniu miała nawet powiedzieć ekipie telewizyjnej, że "będzie miała duże problemy, ponieważ zdradziła pilnie strzeżoną tajemnicę".

Melanie B, która w zespole miała przezwisko "Scary" oraz pozostałe członkinie Spice Girls: Victria Beckham ("Posh"), Emma Bunton ("Baby"), Melanie C ("Sporty") oraz Geri Halliwell ("Ginger") po raz ostatni wystąpiły razem podczas trasy koncertowej w 2007 roku, która miała miejsce już po oficjalnym rozpadzie zespołu.

Nie mogę się doczekać wspólnego powrotu na scenę. Uwielbiam moją fryzurę z czasów Spice Girls i buty na platformach, które nosiłyśmy. O każdej godzinie, w dzień czy w nocy byłabym gotowa stawić się na występ Spice Girls – przyznała Melanie B.

Mniej entuzjazmu wyrażała w swoich wcześniejszych wypowiedziach Victoria Beckham, ale trudno jej się dziwić. Z całej piątki to ona dzisiaj robi największą karierę –- jest żoną znanego piłkarza, a jako projektantka mody odeszła od kiczowatych scenicznych strojów w stronę kreacji, których nie wstydzą się zakładać na czerwony dywan inne gwiazdy.

Diamentowy Jubileusz Elżbiety II, czyli 60. rocznica jej koronacji, obchodzony będzie z wielką pompą 4 czerwca 2012 roku. Spice Girls mają z tej okazji wystąpić podczas uroczystego koncertu, który zaszczycą swą obecnością członkowie rodziny królewskiej, a wśród nich książę William z żoną Kate Middleton.

Spice Girls działały w latach 1994 do 2000. W tym czasie zespół wydał trzy albumy: "Spice" (1996), "Spice World" (1997) i "Firever" (2000). Po rozpadzie ukazała się jeszcze składanka "Greatest Hits" (2007).

To jeden z najpopularniejszych girlsbandów w historii muzyki pop. Zespół sprzedał ponad 55 mln płyt na całym świecie, najwięcej spośród wszystkich żeńskich grup śpiewających w XX wieku.

Reklama