Zarówno Marina jak i zespół Video zostali nominowani do Viva Comet 2012 w kategorii Album Roku. Marina ma również szanse na zdobycie statuetek w kategorii: Artystka Roku, Image Roku i Teledysk Roku.

Reklama

Muzycy z grupy Video dostali nominacje w kategoriach Przebój Roku i Zespół Roku.

Na gali Viva Comet 2012 swoją obecność potwierdzili artyści sceny polskiej i zagranicznej, w tym: Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Mrozu, Kasta, a także duet DJski Kalwi & Remi z gościnnym udziałem Amandy Wilson.

Marina Łuczenko to polska wokalistka pochodzenia ukraińskiego. Urodziła się w 1989 roku na Ukrainie, skąd w wieku dwóch lat wyprowadziła się z rodziną do Polski. Występowała w wielu konkursach muzycznych oraz programach telewizyjnych, m.in. "Szansa na sukces" oraz "Droga do gwiazd". W 2008 roku była jednym z uczestników "Tańca z gwiazdami". Współpracowała z Mają Sablewską, z którą rozstała się na początku 2011 roku. W listopadzie tego roku ukazał się jej debiutancki album "Hardbeat".

Grupa Video w składzie Wojtek Łuszczykiewicz, Funky Koval, Budyń, Daniel Love i Paweł Stępień, grają razem od 2007 roku. Grupa ma na koncie liczne nominacje m.in. do Viva Comet 2009. W tym roku muzycy nominowani w kategorii Przebój Roku za piosenkę "Papieros".

W ciągu kilkunastu dni od rozpoczęcia głosowania widzowie i fani oddali już ponad 1,3 mln głosów. Jest to absolutny rekord w historii gali.

Występy Mariny oraz grupy Video na gali Viva Comet 2012 będzie można śledzić na żywo na antenie Viva Polska oraz na stronie Orange.pl.

Statuetki Viva Comet przyznawane są najlepszym polskim artystom, albumom, utworom oraz teledyskom ostatnich miesięcy. Dotychczas statuetki Comet odebrali m.in. Doda, Ewa Farna, Feel, Mrozu, czy Afromental.

Gala Viva Comet 2012 zostanie wyemitowana na żywo w Viva Polska 23 lutego o godz. 20:00.