Nie mogę o tym mówić. To niewyobrażalne i trudno w to uwierzyć. Nie wierzyłam w to co zobaczyłam na ekranie telewizora. Teraz sercem jestem z jej córką i rodziną – powiedziała Aretha Franklin. Bliscy przyjaciele piosenkarki podkreślają, że to niepowetowana strata i z bólem łączą się z rodziną zmarłej. – Jestem absolutnie załamany wieścią o śmierci Whitney. Zawsze żałowałem, że nie miałem okazji z nią współpracować. Była prawdziwa, oryginalna i posiadała talent, którego nie da się zastąpić. Bardzo za nią tęsknię – powiedział po otrzymaniu wiadomości o śmierci Quincy Jones.

Reklama

Swoje kondolencje przekazała również Mariah Carey. Obie piosenkarki w 1998 roku wspólnie nagrały piosenkę "When You Believe", główny motyw muzyczny filmu "Książę Egiptu". Utwór w 1999 zdobył statuetkę Academy Award za "Najlepszą Piosenkę Filmową" i był nominowany w tej samej kategorii do Złotego Globu. – Jestem całkowicie załamana śmiercią Whitney. Składam najszczersze kondolencje rodzinie Whitney i milionom jej fanów na całym świecie. Przez wszystkich zostanie zapamiętana jako najwspanialszy głos na ziemi – powiedziała Mariah Carey.

Również młode pokolenie muzyków zapamięta ją na zawsze. – Właśnie usłyszałem tę informację. Aż trudno w to uwierzyć. Jeden z najwspanialszych głosów po prostu odszedł. Spoczywaj w spokoju. Swoje modlitwy kieruję do przyjaciół i rodziny piosenkarki – tak na śmierć Houston zareagował Justin Bieber.