Spłonął dom, straty kilka milionów. Rodowicz pomaga kompozytorce

Pod koniec stycznia doszczętnie spłonął dom kompozytorki Katarzyny Gaertner. Straty szacowane są na 3,5 mln zł. "Wiedziałam, że zostali z niczym" - mówi Maryla Rodowicz, która od razu ruszyła na pomoc poszkodowanej przyjaciółce.

wróć do artykułu
  • ~Perun
    (2012-02-24 17:07)
    do~archeopteryx. Czyżbyś zazdrościł im tych figurek z drewna.Na co dzień modlisz się do takich samych, no jeszcze do gipsowych.Czyżbyś widział jakąś różnicę wartą twego sarkazmu.Bo dla mnie bliższe są jednak związki ze słowiańszczyzną niż z bóstwami obcymi kulturowo i etnicznie zaszczepione w kraju nad Wisłą pod groźbą podboju.
  • ~wykształciuch23
    (2012-02-14 07:04)
    Wiele z tych wpisów jest niesprawiedliwych ,bo przecież ci ludzie pracowali długo i uczciwie na to,co mieli,a że pani Gaertner jest swietną kompozytorka ,a przy tym nie robi sie na celebrytkę ,jak co poniektórzy ze środowiska artystycznego,choć sporo im tego artyzmu do pani Kasi brakuje,to miała z czego wybudowac taki dom . Jak wy wszyscy niemili komentatorzy bysvcie się czuli,gdyby nie można było zanucic "Małgoski" czy tych wszystkich niezapomnianych piosenek? Nie pomoge finansowo,bo nie mam z czego-ale nie bedę miała pretensji o to,ze ktos ma przyjaciół,którzy chca pomóc. Bardzo współczuje straty materialnej i zyczę jak najszybszego powrotu do normalności.Pozdrawiam
  • ~podatnik
    (2012-02-13 17:23)
    Czy minister kultury i sztuki wie co oznacza troska o ludzi zasłużonych dla polskiej kultury.
  • ~maik
    (2012-02-13 13:51)
    Pani Marylo a ile Pani wpłaciła na to konto?
  • ~bruno
    (2012-02-13 11:30)
    I co mam płakać ?Współczuć tak.Ale 99 % rodaków nie ma domu za 3 i pół miliona.W Polsce odnotowano 12 tys pożarów i tysiące ludzi stracił dach nad głową.Dlaczego pani,którą stać na dom za taką sumę, jest bardziej potrzebująca niż ludzie którzy stracili domy za 200 czy 300 tys i które bardzo często są dorobkiem kilku pokoleń .Czy pani która ma dom za 3 i pół bańki żyje za 1500 na miesiąc ?
  • ~archeopteryx
    (2012-02-13 10:51)
    W pożarze nie tyle spaliły się teksty Agnieszki Osieckiej i studio nagrań, co pogańska świątynia rodzimowierców, której oddanym, wieloletnim kapłanem jest mąż Kaziemierz Mazur, aktor znany z roli Tomaszka w "Nocach i Dniach". Jednym z najważniejszych elementów ich wiary, oprócz całego panteonu słowiańskich figurek z drewna, jest ogień, który rytualnie się zapala i wita. Zatem albo Swarożyc się wkurzył, albo Mazur się nieco zapomniał w czynnościach zawodowych i zjarał własną chałupę w świętym ogniu.

    Może ktoś chce wspomóc finansowo bezdomne bóstwa? One tak marzną.
  • ~anna
    (2012-02-13 08:32)
    Mój Boże a kto pomoże tym naprawdę biednym
  • ~cos tu nie gra :-)
    (2012-02-12 22:37)
    Od 50 lat zajmuje się komponowaniem utworów dla innych artystów, m.in. Heleny Majdaniec, Haliny Frąckowiak, zespołu Dwa Plus Jeden, Anny German i Maryli Rodowicz.

    jesli sie zajmuje komponowaniem od 50 lat dla anny german albo fogga ...to nie moze byc majetna :-)
  • ~m-53
    (2012-02-12 15:28)
    Właściwie trudno to nawet komentować,
    kpina z ludzi
    drwina z biedy i nieszczęścia innych (OSTATNIE DNI TO SETKI POŻARÓW I DZIESIĄTKI OFIAR ŚMIERTELNYCH
    bezczelność
    arogancja.
    a może głupota połączona z brakiem wyczucia?

    Publiczna zbiórka dla majętnych ludzi ?

    Przecież taka zbiórka jest podobno nielegalna
  • ~Jana
    (2012-02-12 15:22)
    Mój komentarz został usunięty, ale popieram komentarz Wandy z Warszawy i inne...
  • ~Wanda z Warszawy
    (2012-02-12 15:08)
    Bardzo nam przykro ,ale Pani Marylo ,Pani j Pani srodowisko to bardzo bogaci ludzie.
    Obecnie my przecietni obywatele jestemy przez obecny rzad prawie "dziadami",ledwo wystarcza na utrzymanie i niestety juz tak chojnie nie bedziemy pomagac innym jak kiedys,Pan prezydent i Tusk to Pani wielbiciele ,prosze ich poprosic o pomoc.
  • ~swiss made
    (2012-02-12 15:01)
    a kogao okradli na 3,5 mln PLN?
  • ~Nina
    (2012-02-12 14:51)
    Niech Kopacz i Niesiołowski,Pawlak pomogą.Może Biedroń i Anna się dołączą.
  • ~SAM
    (2012-02-12 14:43)
    MARYLA NIE RÓB SOBIE JAJ
  • ~ola
    (2012-02-12 14:37)
    Maryla Rodowicz nie rob sobie . zartow z ludzi , dom jest ubezpieczony ,i poco ta zebranina ,ludzie nie maja na chleb, Daj sama ,bo masz duzo mieszkan w polsce . Najlepsze to w Sopocie
  • ~rom 64
    (2012-02-12 14:34)
    Mleczko dla malych kozek .Woda dla niemowlat.Ofiara dla watykanczykow.Smietniki dla.glodnych.ZENADA
  • ~bydłoszewski
    (2012-02-12 14:29)
    No rzeczywiście trzeba pomóc .
    Zrzućmy się po 10 zł to uzbiera się może z milion .
    Dziwi fakt , tacy bogaci i nie stać na ubezpieczenie ?
  • ~emerytka
    (2012-02-12 14:27)
    TO SZCZYT BEZCZELNOŚCI W WYKONANIU RODOWICZ.
  • ~m
    (2012-02-12 14:21)
    tiaa pudernica jak widac pomaga medialnie, bo po cichu nie moze;-(
  • ~XX4