Zespół Vavamuffin zdobył nominację do nagrody British Reggae Industry Awards w kategorii "Zespół zagraniczny". Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 1 sierpnia. Polacy mają spore szanse na wygraną. Do tej pory z prawie 2 tys. głosów większość oddano właśnie na warszawski Vavamuffin.

Reklama

B.R.I.A. przyznawane są od 1981 roku. Jest to najwcześniej ustanowiona nagroda za dokonania w dziedzinie muzyki reggae w Wielkiej Brytanii. Wśród laureatów znajdują się tacy artyści jak Misty In Roots, Freddie McGregor, Super Cat, Vivian Jones czy Macca B. Teraz do tego zaszczytnego grona ma szansę dołączyć warszawska formacje.

Nominacja do British Reggae Industry Awards to niepierwsze takie wyróżnienie dla Vavamuffin. W 2009 roku zespół zdobył prestiżowy tytuł najlepszego zespołu reggae w konkursie The European Reggae Contest.

Vavamuffin powstał w 2003 w Warszawie. Na swoim koncie ma trzy studyjne płyty: "Vabang!"(2005), "Inadibusu" (2007) oraz Mo' Better Rootz (2010). Zespół intensywnie koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą. W najbliższym czasie będzie można ich posłuchać we Wrocławiu i Opolu.(PAP Life)

azu/ tom/
Reklama