Chociaż Elton John, jak na supergwiazdę przystało, słynie z ekstrawaganckich imprez urodzinowych, w tym roku obędzie się bez pompy. Piosenkarz przebywa obecnie w Północnej Dakocie, w USA, gdzie w sobotę dał koncert. Niedzielę ma spędzić spokojnie, z najbliższymi – Davidem Furnishem, z którym zawarł cywilny związek partnerski na zamku w Windsorze i adoptowanym synem - Zacharym.

Reklama

65-letni Elton John to ekscentryczna gwiazda światowego show biznesu. Brytyjski piosenkarz i pianista ma na koncie ponad 30 albumów. W 1994 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

W 1995 roku otrzymał Oscara za utwór "Can You Feel The Love Tonight" z animowanego filmu "Król Lew". W 1996 roku królowa Elżbieta II nagrodziła go Orderem Imperium Brytyjskiego, a dwa lata później nadała mu tytuł szlachecki.

Artysta znany z zamiłowania do nietuzinkowych kreacji, jest jednak nie tylko wybitnym wokalistą i kompozytorem, ale też aktywnym działaczem na rzecz szerzenia tolerancji dla mniejszości seksualnych.

John zawsze otwarcie wypowiadał się na temat swojego związku partnerskiego z ukochanym Davidem Furnishem. Nie ugiął się również pod ciężarem krytyki, gdy okazało się, że muzyk chce adoptować syna. Artysta podróżując po świecie często przypomina publiczności o swoim zaangażowaniu w walkę o równouprawnienie mniejszości seksualnych. Również podczas swojego koncertu w Polsce, w Sopocie w 2006 roku Elton John poruszył opinię publiczną swoim manifestem. – Zostawcie gejów w spokoju – apelował gwiazdor.

W tym roku Elton John ponownie odwiedzi Polskę. 7 lipca artysta zagra w Łodzi, a dzień później wystąpi w Gdańsku.