W oficjalnej informacji przesłanej przez management grupy czytamy: "Zespół Myslovitz w składzie Artur Rojek, Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor oświadcza zgodnie, że postanowił zakończyć współpracę w dotychczasowym składzie. Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor będą występować dalej pod nazwą MYSLOVITZ z nowym wokalistą. Artur Rojek będzie kontynuował działalność indywidualnie z innymi muzykami. Wszystkich fanów zapraszamy na koncerty w nowych odsłonach. Dalej będziemy dla Was tworzyć i grać. Obiecujemy nie zawieść Was w przyszłej działalności."

Reklama

Informacje o konflikcie Artura Rojka z pozostałymi muzykami po raz pierwszy ujawniła w 2010 roku książka Leszka Gnoińskiego "Życie to surfing".

Plotki wróciły, gdy 10 kwietnia zespół zmienił zdjęcie na Facebooku. Na nowym Artura Rojka już nie było. 20 kwietnia w oficjalnym oświadczeniu członkowie grupy Myslovitz poinformowali o zakończeniu działalności w dotychczasowym składzie.