W czerwcu wydajesz nową płytę. Jaka ona będzie?

Reklama

Oceana: Jestem bardzo dumna i zadowolona z tego albumu. Piosenki mają duszę, są zupełnie inne od "Endless Summer", które nagrałam dla UEFA. Na płycie znajdują się utwory mówiące przede wszystkim o miłości, ale jest również piękny kawałek "Put Your Gun Down", który jest takim moim apelem o pokój, wolność i jedność na świecie. Myślę, że to będzie mój kolejny singiel.

Od twojej pierwszej płyty minęły 3 lata. Nie spieszyłaś się z kolejnym albumem?

Świadomie dałam sobie czas na pracę nad kolejnym materiałem. Dużo koncertowałam z albumem "Love Supply", występowałam w "Tańcu z gwiazdami", urodził się mój syn. Nie chciałam działać w pośpiechu. Myślę, że wyszło to mojej muzyce na dobre.

Masz 18-miesięcznego synka. Czy to, że jesteś matką wpływa na twoją twórczość?

Macierzyństwo zmienia absolutnie wszystko, ale w piękny sposób. Patrzę teraz na życie przez pryzmat mojego synka. Gdy zostajesz matką, zmieniają się twoje priorytety, odkrywasz, kto jest twoim prawdziwym przyjacielem, czujesz się stuprocentową kobietą. To niezwykłe doświadczenie, najlepsze, jakie może się przytrafić.

Synek chętnie słucha twojej muzyki?

Oczywiście! To bardzo muzykalne dziecko, uwielbia tańczyć do moich piosenek. Chętnie bawi się przy moim największym przeboju – "Cry Cry", ale również spodobała mu się moja piosenka na Euro2012 – "Endless Summer". Ostatnio mieliśmy zabawną sytuację, ponieważ miałam na telefonie włączoną aplikację YouTube i tam mój synek rozpoznał mnie i zaczął mówić do ekraniku – "Mimi, Mimi" – bo tak właśnie mnie nazywa.

Reklama

Chciałabyś żeby syn poszedł w twoje ślady?

To bardzo muzykalne dziecko. Lubi tańczyć i śpiewać, może dlatego, że przez większość czasu bycia w ciąży występowałam w "Tańcu z gwiazdami". Jednak nie ma dla mnie znaczenia, co będzie robił w przyszłości. Może zostać kimkolwiek zechce, oby tylko był szczęśliwy.

Oceana to niemiecka wokalistka wykonująca muzykę z pogranicza reggae, soul i funku. Debiutowała w 2009 roku albumem "Love Supply". Do jej największych przebojów należą utwory "Cry Cry" i "La La". W 2010 Oceana wzięła udział w polskiej edycji programu "Taniec z gwiazdami". Jej piosenka "Endless Summer" została wybrana przez UEFA na oficjalny przebój mistrzostw Euro 2012.