Opiekę artystyczną nad koncertem sprawuje córka Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego – Natalia Kukulska. Piosenki, które zabrzmią w Opolu zostały dzielone na trzy grupy: te, które Jarosław Kukulski skomponował dla różnych artystów, takie, które napisał dla Anny Jantar i takie, które Anna Jantar wykonywała, ale nie były to utwory napisane przez jej męża.

Reklama

W repertuarze opolskiego koncertu znajdą się więc m.in.: "Tylko mnie poproś do tańca" w wykonaniu Katarzyny Groniec czy "Tyle słońca w całym mieście", który przypomni Marika. Kuba Badach zaśpiewa przebój Jarosława Kukulskiego "Im więcej ciebie tym mniej", a Ania Rusowicz soulowo-funkową wersję piosenkę Anny Jantar "Kto wymyślił naszą miłość".

Żadnego z 16 utworów nie wykona Natalia Kukulska. – Miasto Opole, które zwróciło się do mnie z prośbą o pomoc w zrealizowaniu takiego wydarzenia, zaproponowało, bym zaśpiewała czy nawet poprowadziła koncert. Ale to by było zbyt oczywiste. Wolałam być za jego kulisami – wyjaśniła artystka.

Natalia Kukulska dodaje też, że zapraszając wykonawców, którzy wystąpią w koncercie, starała się wybrać tych nie kojarzących się wprost z repertuarem Anny Jantar czy Jarosława Kukulskiego i "niekoniecznie z rodzimego main streamu". Wszystko po to, by – jak wyjaśniła Natalia Kukulska – pokazać jak bardzo piosenki jej rodziców są aktualne i by utwory te "nabrały nowego życia". Nie usłyszymy też w koncercie wokalistów z pokolenia Jantar i Kukulskiego. – Jedynym wyjątkiem jest pod tym względem Halina Frąckowiak, która wykona piosenkę "Anna już tu nie mieszka", która mocno wpisana jest w historię moich rodziców – stwierdziła Natalia Kukulska.

W koncercie "Życia mała garść" 3 czerwca wystąpią Kasia Groniec, Czesław Mozil, Ania Rusowicz, Paulina Przybysz, Dorota Miśkiewicz, Kasia Kurzawska (Sofa), Kuba Badach, Halina Frąckowiak, Natalia Lubrano (Miloopa), Kumka Olik, Halina Mlynkova, Piotr Cugowski, Marika, Kasia Wilk oraz 16-osobowy chór Natalii z programu "Bitwa na głosy". – Paulina Przybysz potwierdziła swój udział jako ostatnia. Zależało mi na jej wykonaniu, ale wiedziałam, że w czerwcu ma wyznaczony termin porodu i myślałam, że nie uda się jej zaprosić. A jednak podjęła wyzwanie! Będzie to jej pierwszy występ po urodzeniu małej Rity – powiedziała Kukulska.

Reżyserem koncertu będzie Bartek Prokopowicz, a aranżacje i kierownictwo muzyczne przypadło Adamowi Sztabie, który w amfiteatrze będzie też dyrygował swoją orkiestrą oraz Polską Orkiestrą Radiową. – Mój tata bardzo cenił sobie Adama jako aranżera i muzyka. (...) Ponieważ podobnie myślę, zaprosiłam Adama do współpracy przy tym koncercie – wyjaśniła Natalia Kukulska.

Reklama

Koncert nie będzie miał tradycyjnego prowadzącego – piosenki przeplecione zostaną materiałami filmowymi. Będą wśród nich archiwalne wykonania Anny Jantar, fragmenty wypowiedzi Jarosława Kukulskiego oraz wypowiedzi i impresje na temat bohaterów koncertu, które zebrała Natalia Kukulska w rozmowach z ich przyjaciółmi i współpracownikami m.in. Zbigniewem Hołdysem, Bogdanem Olewiczem, Marią Szabłowską, Wojciechem Mannem czy Januszem Weissem.

– Ważne dla mnie też są świadectwa nieznanych medialnie przyjaciół moich rodziców, myślę, że pokazują bardzo prawdziwe i nowe dla słuchaczy ich oblicze. W sumie przeprowadziłam rozmowy z około 30 osobami – powiedziała Natalia Kukulska. Dodała, że podczas koncertu emitowane będą tylko fragmenty wypowiedzi, ale chciałaby, by został on – wraz z całymi rozmowami z przyjaciółmi jej rodziców – wydany na DVD.

Opolski koncert "Życia mała garść", który odbędzie się 3 czerwca w tzw. trzeci dzień festiwalu, organizowany przez miasto Opole a nie TVP, nie będzie transmitowany. Telewizja planuje jednak jego retransmisję do końca września.