Kate Moss jest wielką fanką Michaela, uczestniczyła w wielu jego koncertach i przyjaźni się z byłym partnerem piosenkarza – Kennym Gossem. W zeszłym roku wyznała, że była niepocieszona, gdy nie zaproszono jej do słynnego już teledysku do utworu "Freedom", w którym wzięła udział plejada supermodelek lat 90-tych – Linda Evangelista, Naomi Campbell, Cindy Crawford i Christy Turlington.

Reklama

Dwadzieścia lat później wokalista postanowił się zrehabilitować i zaprosić modelkę do współpracy przy najnowszym klipie, prawdopodobnie do piosenki "White Light". Gwiazda ma ponoć wystąpić w produkcji w dość niespodziewanym towarzystwie... zebry. Nie wiadomo jeszcze, jaką rolę miałoby grać w wideo zwierzę.

"White Light" opowiada o zeszłorocznej walce muzyka z zapaleniem płuc, przez które bardzo ciężko przeszedł. George Michael spędził niemal miesiąc w szpitalu, gdzie dla ratowania jego życia wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej oraz wykonano tracheotomię. 49-letniemu wokaliście groziła utrata głosu.

Moss i Michael spotkają się też na ceremonii zamknięcia letnich igrzysk olimpijskich w Londynie, gdzie piosenkarz da koncert, a modelka wraz z Rosie Huntington-Whiteley i Naomi Campbell będzie reprezentować brytyjską modę. Podczas wielkiego finału 12. sierpnia zaprezentuje kreacje Alexandra McQueena i Vivienne Westwood.