W czwartek na rozpoczęcie gali w Staples Center w Los Angeles zaśpiewają razem remiks jej piosenki "Cockiness". Oprócz Rihanny na scenie wystąpi także Nicki Minaj, a z kolei Lil Wayne po raz pierwszy zaprezentuje swój nowy singiel "No Worries".

Reklama

Pierwszą nagrodę, za najlepsze wideo z dziedziny muzyki pop, przekaże na scenie Katy Perry. Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Rihanna, Justin Bieber i One Direction.

Program prowadzony będzie przez aktora i komika Kevina Harta. Jak sam przyznał, już przygotowuje się do tego, że nie wszystko pójdzie gładko. – Szczerze powiem, że mam nadzieję, iż ktoś wpadnie na jakiś szalony pomysł. Przecież o to właśnie w tym chodzi! Potrzebujemy potem tematów do rozmowy – zaznaczył.

MTV Video Music Awards to nagrody muzyczne wręczane co roku przez amerykańską telewizję muzyczną MTV za przemysł teledysków. Plebiscyt obejmuje kilkanaście kategorii, z czego do najważniejszą jest teledysk roku. Do 2006 zwycięzcy wybierani byli przez profesjonalne jury, od 2007 wybór wygranych należy głównie do internautów, podczas gdy profesjonaliści dobierają zwycięskie teledyski w kategoriach technicznych.