W rozmowie z dziennikarzami – Piotrem Weltrowskim i Krzysztofem Azarewiczem – artysta bezkompromisowo i szczerze mówi o dzieciństwie, dojrzewaniu, pierwszych miłościach czy fascynacjach muzycznych. Wspomina zarówno początki Behemotha na rodzimej i światowej scenie metalowej, jak i burzliwe romanse czy znacznie poważniejsze związki.

Rozmówcy Adama Darskiego wiele czasu poświęcają poglądom muzyka na kwestie związane z religią, kościołem, historią, miejscem człowieka w społeczeństwie i rodzinie. Nie brakuje też refleksji na temat jego – zakończonej sukcesem walki z białaczką.

http://youtu.be/h6QYPL4BagE

Po 50 groszy z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazane na statutową działalność Fundacji DKMS oraz Gdańskie Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hematologii i Transplantacji Szpiku. Nergal otrzymał niedawno rolę w nowym filmie Juliusza Machulskiego, "AmbaSSAda", gdzie zagra Ribbentropa.

Eczerwcu na rynku pojawiła się biografia Behemotha, zatytułowana "Konkwistadorzy diabła". Dorobek kapeli zamyka album "Evangelion", który miał premierę w sierpniu 2009 roku.