W najnowszym notowaniu amerykańskiej listy najpopularniejszych singli, 30-letni Lil' Wayne pojawia się jako gość w piosence "Celebration" rapera o pseudonimie Game. Utwór, który debiutuje na miejscu 82. jest 109. z kolei nagraniem, który Lil' Wayne firmuje swoim nazwiskiem, jaki trafił na listę Billboard's Hot 100. Dotychczasowy rekordzista, król rock'n'rolla Elvis Presley wprowadził o jeden singiel mniej.

Reklama

Sukces rapera został jednak podważony. Większość z tych 109 nagrań nie należy do jego solowej dyskografii. Zaledwie 24 notowane piosenki pochodziły z jego autorskich płyt. Ponadto zwraca uwagę fakt, że Elvis Presley wylansował kilka przebojów zanim magazyn "Billboard" rozpoczął w 1958 r. grupowanie najlepiej sprzedających się singli.

Lil' Wayne pochodzi z Nowego Orleanu. Karierę muzyczną rozpoczął od występów w hiphopowej grupie Hot Boys. Solowy debiut w postaci krążka "The Block Is Hot" wydał w 1999 r. Dziś jego dyskografia liczy 10 albumów studyjnych, które przyniosły muzykowi 4 nagrody Grammy i 10 statuetek BET Awards. Lil' Wayne współpracuje z największymi gwiazdami muzyki. Nagrywał m.in.: z Madonną, Eminemem, Destiny's Child, Outkast i Jayem-Z.