Snoop Lion zwrócił uwagę na Izę Lach przy okazji zorganizowanego przez siebie konkursu na najlepszy remiks piosenki "Set It Off". 23-letnia wokalista z Polski konkurs wygrał i nie musiała długo czekać na poważniejszą propozycję ze strony Snoop Liona. Raper podpisał z piosenkarką kontrakt na wydanie aż 5 albumów. Co więcej, 40-letni Amerykanin pofatygował się do rodzinnego miasta Lach, Łodzi, gdzie wraz z wokalistką zarejestrował materiał do swojego muzycznego filmu "Birds Of A Feather".

Reklama

Snoop Lion jest amerykańskim raperem. Jego wcześniejsze muzyczne wcielenia to Snoop Doggy Dog i Snoop Dog. Jego dyskografię obejmuje 12 albumów studyjnych. Muzyk był wielokrotnie nominowany do amerykańskiej nagrody Grammy.

Iza Lach jako pięciolatka wygrała program "Od przedszkola do Opola". Dzięki autorskim kompozycjom umieszczanym w portalu MySapce, wokalistka podpisała kontrakt z wytwórnią EMI. Jej debiutancki krążek "Już czas" zdobył uznanie krytyków. Kolejny album "Krzyk", wydany w 2011 roku, zyskał jeszcze większy rozgłos - w brytyjskich mediach nazwano piosenkarkę "księżniczką polskiego popu", a w Polsce nominowano ją do dwóch Fryderyków. Bratem Izy Lach jest Łukasz Lach, gitarzysta zespołu L.Stadt.