30 września Foo Fighters wystąpili w nowojorskim Central Parku podczas festiwalu Global Citizen obok Neila Younga i The Black Keys. Przed wykonaniem piosenki "Learn To Fly", Grohl zwrócił się do 60-tysięcznej publiczności: – Po tym koncercie nie mamy żadnych planów. Szczerze mówiąc, nie wiem, kiedy znów wejdziemy na scenę. Zespół dokończył występ a w internecie zawrzało od plotek dotyczących możliwego rozpadu zespołu.

2 października na oficjalnym, facebookowym profilu grupy, pojawiło się oświadczenie Grohla, w którym ogłasza tymczasowe zawieszenie działalności Foo Fighters. – Nawet w najśmielszych marzeniach nie myślałem, że możemy zajść tak daleko. Nie myślałem, że moglibyśmy dać radę. Bywały czasy, gdy byłem przekonany, że zespół się rozpadnie. Bywały czasy, gdy chciałem wszystko rzucić. Ale...nie mógłbym opuścić tego zespołu. I nigdy tego nie zrobię. Dla mnie to nie jest tylko zespół. To moje życie, moja rodzina, mój świat –napisał muzyk.

– Ale tak, mówiłem poważnie. Nie wiem kiedy Foo Fighters znów wystąpi. To trudne, ale czuję, że powinniśmy na chwilę odejść – potwierdził plotki o możliwości zawieszenia działalności grupy.

Dave Grohl daje jednak fanom nadzieję: – Nie wiem, kiedy, ale na pewno znów się zobaczymy.