Film dokumentalny "Love Me Do: The Beatles 62", upamiętniający 50. rocznicę wydania debiutanckiego singla słynnej czwórki z Liverpoolu przynosi porcję zaskakujących faktów. Jak wynika z opowieści Joego Flannery'ego, najbliższego przyjaciela menedżera The Beatles, Briana Epsteina, pierwszy nakład "Love Me Do" został wykupiony przez jego twórców! – Na własne oczy widziałem 10 tys. krążków zgromadzonych w mieszkaniu Briana – mówi Flannery.

Reklama

Rewelacje potwierdza Billy Kinsley z zespołu The Merseybeats. Jego zdaniem Epstein namawiał wszystkich swoich znajomych muzyków, aby będąc w trasie zaopatrywali się w przynajmniej jeden egzemplarz singla The Beatles w każdym mieście, w którym występowali.

Plotki o kontrowersyjnej taktyce promocyjnej Briana Epsteina krążyły od lat, jednak wcześniej nikt nie zdecydował się ich potwierdzić. Okrągła rocznica wydania debiutanckiego singla jednego z najpopularniejszych zespołów świata okazał się być odpowiednią okazją do wyznania prawdy na temat pierwszego sukcesu The Beatles. Utwór "Love Me Do" wydany na siedmiocalowym winylu 5 października 1962 r. zawędrował dzięki zabiegom obrotnego menedżera do Top 20 brytyjskiej listy przebojów.

Dokument "Love Me Do: The Beatles 62" zostanie wyemitowany 7 października na kanale BBC4.