W opublikowanym w niedzielę wieczorem zestawieniu najchętniej kupowanych singli na Wyspach Brytyjskich, piosenka Rihanny "Diamonds" debiutuje na miejscu pierwszym. Tym samym barbadoska piosenkarka wpisuje się na karty muzycznej historii. Rihanna jest pierwszą wykonawczynią, która przez sześć kolejnych lat umieszczała na szczycie zestawienia przynajmniej jeden utwór. Dotychczas rekord należał do króla rock'n'rolla, Elvisa Presleya, który notował przeboje numer jeden przez pięć kolejnych lat – od 1959 do 1963 r.

Reklama

Po raz pierwszy na czołową pozycję listy singlowych bestsellerów na Wyspach Brytyjskich Rihanna trafiła w 2007 r. z piosenką "Umbrella", pochodzącą z jej trzeciej płyty długogrającej "Good Girl Gone Bad". Najnowszy hit nr 1 piosenkarki, "Diamonds" zapowiada jej siódmy, niezatytułowany jeszcze album.

Robyn Rihanna Fenty urodziła się 20 lutego 1988 r. na Barbadosie. Debiutancką płytę "Music Of The Sun" wydała w 2005 r. Niecały rok później do sklepów trafił jej drugi krążek "A Girl Like Me". Przełomem w jej karierze okazał się singiel "Umbrella" z 2007 r., który trafił na pierwsze miejsca list przebojów. Od tego czasu Rihanna należy do grona najpopularniejszych współczesnych wokalistek, z 60 milionami sprzedanych piosenek w wersji cyfrowej. Rihanna dwukrotnie koncertowała w Polsce: w 2008 i 2011 roku.