Należąca przez ostatnie 11 lat do Erica Claptona abstrakcja autorstwa niemieckiego artysty Gerharda Richtera zatytułowana "Abstraktes Bild (809-4) " została sprzedana w londyńskim domu aukcyjnym Sotheby's za rekordową kwotę 34 milionów dolarów.

Reklama

Muzyk nabył obraz w 2001 r. za sumę dziesięciokrotnie niższą od wylicytowanej w ubiegły piątek. "Abstraktes Bild (809-4)" jest jednym z czterech, namalowanych przez Richtera w połowie lat 90. Eric Clapton wszedł w posiadanie trzech z nich, podczas gdy czwarty należy do łączonej kolekcji muzeum Tate oraz Szkockiej Galerii Narodowej.

Na konto muzyka już wkrótce zaczną spływać również tantiemy za ponowne wydanie jego słynnej płyty "Slowhand" z 1977 r. Przypadającej na ten rok 35. rocznicy wydania albumu towarzyszyła będzie wieloformatowa reedycja. W wersji "Super Deluxe" fani Erica Claptona znajdą: standardowy zestaw piosenek oraz cztery niepublikowane dotąd utwory pochodzące z sesji nagraniowej płyty, pełen materiał z koncertu promocyjnego, który odbył się w kwietniu 1977 r., płytę DVD z zapisem audio zremasterowanej i zmiksowanej na nowo ścieżki "Slowhand" oraz 180-gramową płytę winylową. Całość opakowana zostanie w pudełko, będące repliką wzmacniacza Fender, używanego podczas nagrywania albumu "Slowhand". Gratką dla wielbicieli Claptona będzie także album fotografii, dokumentujący zapis pracy nad płytą oraz trzy programy ówczesnych koncertów muzyka.

Wszystkie elementy zestawu "Slowhand – Super Deluxe", z pominięciem książek, będą dostępne również jako oddzielne wydawnictwa od 26 listopada.

Album "Slowhand", wydany oryginalnie w 1977 r. przyniósł takie przeboje, jak "Wonderful Tonight", "Cocaine" i "Lay Down Sally". W 2003 r. płyta trafiła na listę 500 najwybitniejszych albumów w historii według magazynu "Rolling Stone".