W klipie promującym jej nową płytę "Theatre Is Evil" Amanda Palmer ukazuje kulisy koncertu rockowego. Podczas gdy wokalistka i jej zespół dają z siebie wszystko na scenie, rozentuzjazmowany tłum daje się ponieść nie tylko samej muzyce, ale i halucynacjom wywołanym substancjami chemicznymi. Wszelkie granice zostają zatarte, gdy alkohol leje się strumieniami, panie pozbywają się garderoby, a panowie korzystają z okazji. Pomiędzy kolejnymi ujęciami przewijają się też drag queens oraz inne barwne postacie artystycznej bohemy, a także aktorka filmów dla dorosłych – Stoya.

Reklama

Reżyserem prowokacyjnego filmiku jest Wayne Coyne, frontman zespołu Flaming Lips, z którym zaledwie dwa miesiące temu Amanda Palmer nakręciła wielce kontrowersyjny teledysk "The First Time I Ever Saw Your Face". Palmer zastąpiła w nim królową współczesnego soulu, Erykah Badu. Pierwotną, epatującą obrazami z pogranicza pornografii, wersję wideoklipu, wycofano na żądanie samej Badu oraz jej siostry Nayrok, która również wzięła w nim udział.

Teledysk i singiel "Do It With A Rockstar" promuje wydaną we wrześniu płytę "Theatre Is Evil", na którą piosenki powstawały przez ostatnie cztery lata i która podejmuje próbę polemiki z szekspirowskim stwierdzeniem: "Życie jest sceną". Polska publiczność będzie mogła usłyszeć na żywo utwory z płyty oraz zobaczyć Amandę Palmer w akcji podczas występów w marcu 2013 r., które już zapowiadane są jako jedno z ważniejszych wydarzeń koncertowych przyszłego roku. Artystka zagra 13 marca w warszawskiej Proximie oraz 14 marca w krakowskim Studio.

Amanda Palmer jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci współczesnej rockowej sceny alternatywnej. Artystka wyrobiła sobie nazwisko występami w The Dresden Dolls, których dwie płyty studyjne zyskały powszechne uznanie. Solową działalność Palmer rozpoczęła w 2008 r. Najnowszy album "Theatre Is Evil", którego nagranie sfinansowali fani wokalistki, wydała w Polsce wytwórnia Mystic.