Koncertowy film Anglików zostanie wyświetlony 13 listopada w kinach Cinema City. Seanse zaplanowano na godzinę 20.00. – Ten niezwykły film dokumentuje trasę koncertową zespołu Coldplay – "Mylo Xyloto", która została obejrzana od czerwca 2011 roku przez ponad 3 miliony ludzi – czytamy w komunikacie. – "Live 2012" zawiera sceny z pokazów Coldplay z paryskiego Stade de France, Bell Centre w Montrealu oraz zeszłoroczny, tryumfalny show na Pyramid Stage na festiwalu w Glastonbury.

– Trasa "Mylo Xyloto" to najwspanialsze chwile, jakie przeżyliśmy jako zespół – powiedział frontman Chris Martin. – Było wspaniale od samego początku. Częściowo dlatego, że byliśmy bardzo dumni z naszej nowej płyty, pirotechniki, laserów i tego typu rzeczy, ale przede wszystkim dlatego, że graliśmy dla wspaniałych publiczności.

Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Paul Dugdale, który wcześniej przygotował m.in. "Live at the Royal Albert Hall" Adele. Bilety na kinowe pokazy dostępne są w cenie 20 złotych. Dzieło dostępne będzie formatach CD/DVD, DVD/CD, Blu-ray/CD oraz cyfrowym. Album "Mylo Xyloto" pochodzi z października 2011 roku.