Dom był już raz wystawiany na sprzedaż, ale wówczas zgłaszali się praktycznie sami fani, którzy chcieli obejrzeć w jakich warunkach mieszkała ich idolka. Mitch Winehouse, ojciec Amy, postanowił zatem wycofać ofertę z rynku. Wystawił go ponownie w listopadzie tego roku.

Reklama

Posiadłość znajduje się na północy Londynu w dzielnicy Camden. – Teraz dopiero czuję jak ciężko jest pozbyć się miejsca, gdzie mieszkała moja córka – przyznał Winehouse.

AP / Sang Tan

Dom ostatecznie został sprzedany na aukcji. Wszystko dlatego, że zgłaszało się wiele osób, których nawet nie było stać na kupno posiadłości. Aukcja była bardzo bezpiecznym rozwiązaniem, a do tego pewnym.

Nieruchomość wystawiono na sprzedaż już w maju za kwotę 2,63 mln funtów, lecz nie znalazł się kupiec. W katalogu firmy "McHugh & Co.", która zajmie się zlicytowaniem domu, nieruchomość opisywana jest jako "nowoczesna siedziba o wyjątkowo wysokim standardzie". Poza trzema sypialniami, na przyszłego właściciela czekają takie atrakcje, jak wideofon przy wejściu, siłownia oraz pokój muzyczny o dźwiękoszczelnych ścianach.

Pierwotnie dom Amy Winehouse planowano zamienić w siedzibę główną fundacji jej imienia. Rodzina piosenkarki doszła do wniosku, że utrzymywanie domu przekracza jednak jej możliwości finansowe.