Nazwisko diwy amerykańskiej sceny, Whitney Houston trafiło na szczyt podsumowania najpopularniejszych haseł wyszukiwanych w internecie w mijającym roku. Legendarna wykonawczyni utworu "I Will Always Love You" przoduje w trzech kategoriach Google: "Najczęściej wyszukiwane hasło ogólne", "Najczęściej wyszukiwana postać" i "Najczęściej wyszukiwany muzyk". Nieoczekiwane odejście piosenkarki w lutym br. wpłynęło na zapotrzebowanie na informacje jej dotyczące.

Reklama

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych osób i muzyków wyszukiwarki Google znalazło się również miejsce dla królowej disco, Donny Summer. Znana z przeboju "I Feel Love" artystka pożegnała się ze światem w maju. Jej wpływ na kulturę muzyki tanecznej zostanie doceniony w początkach 2013 roku, wprowadzeniem jej do panteonu Rock'n'Roll Hall of Fame.

Ulubieńcy nastoletniej publiczności, boysband One Direction trafił na szczyt zestawienia najczęściej wyszukiwanych zdjęć. Zespół zakwalifikował się także do top 10 listy najpopularniejszych osób i muzyków wyszukiwarki Google.

Żona następcy brytyjskiego tronu, Kate Middleton pojawia się trzykrotnie w podsumowaniu roku Google'a. Księżna Cambridge zajęła drugą pozycję wśród najpopularniejszych osób oraz szóstą pośród najpopularniejszych haseł ogólnych. Nieautoryzowana publikacja zdjęć topless członkini brytyjskiej monarchii trafiła z kolei na drugie miejsce najpopularniejszych wydarzeń roku.