Seria muzycznych przedmiotów z autografem Martina Gore'a, gitarzysty i głównego kompozytora brytyjskiej formacji Depeche Mode trafiły na aukcję w serwisie internetowym eBay. Dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie w całości Notes for Notes i New Noise Music Foundation, organizacji wspierających edukację muzyczną młodzieży oraz wspomagających początkujących muzyków, stawiających pierwsze kroki w branży.

Na fanów czekają prawdziwe rarytasy. Od płyt studyjnych Depeche Mode, koncertowych filmów oraz zestawu specjalnego "Sounds Of Universe", na aukcję wystawiono również: miniaturka samochodu Aston Martin – model DB9 oraz bezprzewodowy głośnik WiFi Sonos Play:3. Największą atrakcją są jednak dwie gitary podpisane przez Martina Gore'a – gitara elektryczna Washburn RX-20 oraz zestaw gitarowy Power Tour dla początkującego młodego instrumentalisty renomowanej marki Gibson. Licytacja potrwa do 22 stycznia.

Wszystkim fanom, którzy nie będą mieli szczęścia w licytowaniu przedmiotów z autografem Martina Gore'a, pozostaje na osłodę jego biografia pióra Dennisa Plauka oraz Andre Bosse'a, która trafi na półki polskich księgarń już w lutym. Książka poprowadzi czytelnika przez wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia Martina Gore'a – od jego narodzin w 1961 roku, poprzez dzieciństwo, pierwsze próby zaistnienia na rynku muzycznym, powstanie Depeche Mode, solowe projekty, małżeństwo i traumatyczny rozwód, aż po dzień dzisiejszy. Wydawnictwo Anakonda, które wyda pozycję na naszym rynku, zapowiada biografię jako "fascynujący portret jednej z największych osobowości w historii muzyki pop".