Dwunastogodzinna sesja nagraniowa odbędzie się w ramach audycji "The Golden Age Of The Album" i będzie miała miejsce w Abbey Road Studios 11 lutego, czyli w 50. rocznicę nagrania debiutanckiego krążka The Beatles "Please Please Me". Mick Hucknall, Stereophonics i Gabrielle Aplin wejdą do studia z zamiarem zarejestrowania wszystkich ścieżek w ograniczonym czasie, dokładnie tak, jak to miało miejsce w przypadku płyty The Beatles.

Reklama

– Odtworzenie atmosfery nagraniowej oraz samego nagrania tak ważnej dla muzyki pop płyty szykuje się jednym z najwspanialszych wydarzeń roku – powiedział Bob Shennan z BBC Radio 2. – 50. rocznica wydania albumu jest doskonałą okazją do przypomnienia wszystkim, jak niezwykłe piosenki stworzyli The Beatles – dodał radiowiec.

Album "Please Please Me" The Beatles nagrany został oryginalnie w ciągu dokładnie 585 minut, czyli 9 godzin i 45 minut. Producent George Martin początkowo rozważał zarejestrowanie "Please Please Me" w formie koncertu w liverpoolskim klubie Cavern. Ponieważ czas gonił, postanowił przenieść nagranie albumu do studia Abbey Road. Martin powiedział: – To było bezpośrednie odegranie scenicznego repertuaru - mniej więcej transmisja radiowa. W ciągu trzech sesji nagraniowych, każdej trwającej w przybliżeniu trzy godziny, powstał album oddający prawdziwego ducha zespołu The Beatles, aczkolwiek kilka dni później dograno dodatkowe partie i ścieżki.

Longplay "Please Please Me" trafił na półki sklepów muzycznych 22 marca 1963 roku i dotarł do pozycji lidera na brytyjskiej liście przebojów, inaugurując jedną z najwspanialszych karier w historii muzyki rozrywkowej.