W rodzinie Karpiela-Bułecki wszyscy muzykują, a mężczyźni zajmują się także architekturą. Ojciec, brat, a także bratanek Sebastiana Karpiela-Bułecki projektują, rzeźbią i budują od lat. Także sam lider zespołu Zakopower wykształcił się w tym kierunku. Ukończył bowiem studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.

Reklama

Jednym z największych architektonicznych dzieł rodziny Sebastiana Karpiela-Bułecki jest dom jego siostry. – Dom zbudował mój ojciec. Pomieszkiwałem tu, gdy byłem w szkole średniej, bo stąd miałem bliżej do szkoły. Obok domu stoi pracownia taty, który z wykształcenia jest technikiem budowlanym. Jego wielką pasją było i jest stolarstwo artystyczne. Wszystko, co znajduje się w tym domu, każdy mebel, zrobił własnoręcznie. Mój brat, również architekt, bardzo dobrze rzeźbi. Jak już wspominałem, stolarstwo to nasza druga obok muzyki rodzinna tradycja. Ojciec mojego ojca był cieślą i budował drewniane domy. Ja jestem architektem – powiedział w wywiadzie dla "Zwierciadła" Sebastian Karpiel-Bułecka.

Artysta nie ukrywa, że uwielbia projektować. Niejednokrotnie wspominał, że robi to także w czasie tras koncertowych. – Rysowanie tak mnie wciąga, że po prostu znikam, przestaję istnieć na wiele godzin, do późnej nocy. Uważam, że muzyka i architektura mają wiele wspólnych cech. To podobny proces twórczy – mówił w tym samym wywiadzie.