Kelis często współpracuje z najlepszymi didżejami i producentami na świecie. Jeden z nich, brytyjski pionier dubstepu Skream nagrał z jej udziałem piosenkę "Copy Cat", która zdobyła znaczne powodzenie w klubach. By dodatkowo podbić popularność nagrania, Kelis zaproponowała nakręcenie teledysku we współpracy z jednym z najwybitniejszych fotografików, Rankinem. Jakież było zdziwienie artystki, gdy okazało się, że nie musi zjawiać się na planie.

Reklama

– Najpierw unikali kontaktu ze mną. Potem kręcili nosem w kwestii wyboru reżysera. W końcu powiedzieli, że obejdą się beze mnie – wyznała Kelis. – W jakim alternatywnym świecie większą frajdę widzom sprawi oglądanie producenta piosenki zamiast jej wykonawczyni? – pyta retorycznie.

Kelis serią wpisów na Twitterze próbuje apelować do Skreama i wytwórni płytowej, by ponownie rozważyli scenariusz teledysku i pozwolili jej w nim wystąpić. Cała sytuacja rzuca cień na dalszą współpracę Kelis ze Skreamem, który jest jednym z producentów nadchodzącej szóstej płyty studyjnej wokalistki.

Kelis Rogers debiutowała w 1999 roku doskonale ocenionym przez prasę muzyczną futurystycznym albumem "Kaleidoscope", wyprodukowanym przez hiphopowy tandem The Neptunes. Mimo iż kolejne krążki wokalistki – "Wanderland" z 2011 roku, "Tasty" z 2003 roku i "Kelis Was Here" z 2006 roku również brzmieniowo oscylowały wokół "czarnych" brzmień, Kelis zaczęła udzielać się wokalnie na scenie elektronicznej (śpiewała m.in. u Timo Maasa i Bjork). Rok 2010 przyniósł zmianę wizerunku muzycznego – wraz z płytą "Flesh Tone" Kelis wkroczyła do grona współczesnych diw muzyki tanecznej. Kelis kilkukrotnie występowała w Polsce, dając pojedyncze koncerty oraz biorąc udział w festiwalach muzycznych.