Kampanię na rzecz obwołania "Roadrunnera" w wykonaniu Jonathana Richmana i grupy The Modern Lovers hymnem stanu Massachusetts rozpoczął brytyjski "Guardian". W 2007 roku dziennikarka tej gazety Laura Barton, opublikowała artykuł, opisujący jej podróże po amerykańskim stanie. Barton przemierzała Massachusetts odwiedzając wszystkie miejsca – w tym przypadku jezdnie – o których mowa w "Roadrunnerze". Po przeczytaniu artykułu w "Guardianie", jedna z lokalnych działaczek społecznych, Joyce Linehan zaczęła lobbować za uznaniem piosenki oficjalnym hymnem stanu.

Reklama

Pomysł Linehan nie spotkał się ze stuprocentowym poparciem. Dwóch polityków – James Cantwell i Josh Cutler złożyli własny wniosek w tej sprawie, proponując "Dream On", przebój grupy Aerosmith z 1973 roku. – Z całym szacunkiem, Aerosmith jest najlepiej sprzedającą się amerykańską grupą rockową w historii. Żaden inny zespół nie jest tak blisko związany z Massachusetts – wyjaśniał Cantwell w rozmowie ze stacją State House.

Choć grupa Stevena Taylora i Joe Perry'ego faktycznie wywodzi się z Massachusetts (z Bostonu), jednak polityk myli się, nazywając ją "najlepiej sprzedającą się amerykańską grupą rockową w historii" – ten tytuł należy się grupie The Eagles. Niezależnie od swojego pochodzenia, członkowie Aerosmith – przynajmniej w utworze "Dream On" – nie zdradzają objawów lokalnego patriotyzmu. W "Roadrunnerze" Richman śpiewa za to: "Zakochałem się w Massachusetts!".

Dziś 61-letni Richman osobiście odniósł się na temat kandydatury swojej piosenki do hymnu stanowego. – Nie wydaje mi się, żeby ta piosenka była wystarczająco dobra na hymn czegokolwiek – powiedział w rozmowie z "Boston Globe".