Figura woskowa Adele zostanie odsłonięta w lipcu. Brytyjska supergwiazda będzie ubrana w sukienkę w kropki do kolan – taką samą jak ta, w której wystąpiła podczas rozdania nagród Grammy w 2012 roku. Identyczny model figury gwiazdy stanie również w oddziale Muzeum Figur Woskowych w Amsterdamie.

Reklama

– Adele jest idealnym uzupełnieniem naszej muzycznej strefy gwiazd tutaj w Londynie – powiedziała Nicole Fenner z muzeum Madame Tussaud. – To jedna z największych, a obecnie najgorętszych gwiazd i jedna z tych osobowości, których najbardziej brakuje w naszej kolekcji. Jest jedną z najbardziej wpływowych brytyjskich artystek i jesteśmy przekonani, że jej obecność w strefie gwiazd popu będzie prawdziwym hitem – dodała.

Decyzja o uhonorowaniu Adele własną figurą woskową została przyśpieszona w związku z licznymi sugestiami gości odwiedzających muzeum. Po sukcesie filmowego przeboju z piosenki "Skyfall", Brytyjka zyskała jeszcze większą popularność niż dotychczas, choć i tak jej szybką karierę można nazwać mianem spektakularnej.