Brannigan oparł swoją książkę o rozmowy, jakie przeprowadził z Grohlem, a także współpracującymi z perkusistą muzykami. Bohaterami książki są m.in. lider Nirvany Kurt Cobain, wokalista Queens Of The Stone Age Josh Homme czy producent Butch Vig.

Reklama

Książka jest dogłębną analizą twórczości Grohla, jednego z najpopularniejszych muzyków rockowych, który w ciągu swojej kariery występował m.in. w Nirvanie, Foo Fighters, Them Crooked Vultures, Scream i Queens Of The Stone Age. Ponadto współpracował m.in. z Iggym Popem, Paulem McCartneyem, The Prodigy i grupą Tenacious D.

Muzyk opowiada zarówno o początkach gry na perkusji i dorastaniu na przedmieściach Waszyngtonu i kłopotach z nauką. Gdy ogłosił matce, że zamierza rzucić szkołę, by ruszyć w trasę koncertową z zespołem Scream, ta odparła: "Bogu dzięki". Ze wszystkich rzeczy, jakimi zajmował się w życiu, tej jednej nie wykonywał doskonale – tłumaczyła.

Dave Grohl opowiada także o zaletach i trudach życia "w trasie", pod presją ze strony mediów i fanów (okres największej popularności Nirvany nazywa "huraganem obłędu"), nagłym i przytłaczającym sukcesie a także o muzyce i zmiennych modach. Grohl mówi o punk-rocku, grunge'owej rewolucji 1992 roku, popie i indie-rocku.

W ostatnim rozdziale muzyk opowiada o doświadczeniu występowania w Białym Domu, przed prezydentem Obamą. – Proszę, proszę... kto by pomyślał... – kwituje Grohl.

Paul Brannigan jest dziennikarzem muzycznym, piszącym m.in. dla magazynów "Classic Rock", "Mojo", "Q" i "Metal Hammer". Jest także autorem dwutomowej biografii grupy Metallica, "Birth School Metallica Death".