- To historia odejścia Paula McCartneya z Beatlesów. Opowiadamy ją z tego punktu widzenia - tłumaczy w rozmowie z Reutersem wydawca komiksu Darren Davis. - To komiks, który ma być nie tylko rozrywką, ale i formą edukacji - dodaje.

Reklama

24-stonicowy komiks opisuje rozpad brytyjskiego zespołu The Beatles. W 1970 roku grupa zdecydowała się zakończyć działalność. Książeczka przedstawia tę historią z perspektywy basisty grupy, przedstawiając również początkowy okres solowej kariery McCartneya.

"Paul McCartney: Carry That Weight" to trzeci komiks wydany przez oficynę Bluewater Productions poświęcony właśnie "fantastycznej czwórce" z Liverpoolu. W ofercie wydawnictwa znajdują się także książeczki: "John Lennon" i "The Beatles Experience".

Zespół The Beatles rozpadł się w 1970 roku. Przez lata wśród fanów mnożyły się teorie dotyczące powodu zakończenia działalności grupy. Winowajczyni dopatrywano się najczęściej w osobie amerykańskiej artystki awangardowej Yoko Ono, ówczesnej żony Johna Lennona, wokalisty i gitarzysty grupy.

McCartney wyjaśniał kilka miesięcy temu, że grupa dezintegrowała się jeszcze zanim w życiu Lennona pojawiła się Ono. Po rozpadzie The Beatles basista rozpoczął pełną sukcesów karierę solową. Wraz ze swoją żoną, Lindą, założył grupę Wings.

Dziś 70-letni eks-Beatles pozostaje aktywny muzycznie. Jego ostatni solowy album to "Kisses on the Bottom" z 2012 r. Ostatnio McCartney współpracował z byłymi muzykami grunge'owej grupy Nirvana: Davem Grohlem, Kristem Novoselicem i Patem Smearem, nagrywając utwór "Cut Me Some Slack" na potrzeby filmu dokumentalnego "Sound City".

McCartney nie jest jedynym muzykiem, którego biografia posłużyła na materiał komiksowy. Literaturą na własny temat mogą pochwalić się m.in. Elvis Presley, The Rolling Stones czy jazzowy trębacz Miles Davis.

Choć wydawnictwo próbowało skontaktować się z eks-Beatlesem, McCartney nie wziął udziału w przygotowywaniu komiksu na swój temat.