O duecie kanadyjskiego wokalisty Matta Duska z diwą polskiej estrady Edytą Górniak mówiło się od kilku miesięcy. W sobotę na oficjalnych profilach obydwojga artystów na Facebooku pojawiło się potwierdzenie współpracy. – Teraz mogę potwierdzić oficjalnie – tak, nagraliśmy wspólnie z Mattem Duskiem duet, który ukaże się na jego najnowszym międzynarodowym albumie. Mamy nadzieję, że spodoba się wam kanadyjsko-polskie połączenie naszych głosów – napisała Edyta Górniak.

Reklama

Matt Dusk przekazał swym fanom jedynie krótką informację: – Nareszcie mogę oficjalnie ogłosić swój duet z Edytą Górniak. Na pytanie jednego z wielbicieli, czy wspólna piosenka "All The Way" dostępna będzie wyłącznie na płycie przeznaczonej na polski rynek, czy – jak napisała Górniak – na międzynarodowym albumie, Matt Dusk odpowiedział: – Piosenka ukaże się także online.

Album "My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook" to – jak wskazuje tytuł – zbiór kompozycji z repertuaru sławnego "mistrza nastroju", jazzmana Cheta Bakera. Matt Dusk przygotował własne interpretacje do aranżacji stworzonych wraz z 80-osobową orkiestrą. Na płycie, wydanej w Kanadzie 12 lutego, usłyszeć można nagrodzonego Grammy kubańskiego trębacza i pianistę jazzowego – Arturo Sandovala, kanadyjską wokalistkę Emily-Claire Barlow oraz amerykańskiego muzyka Ryana Alhwardta.

Premierę płyty "My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook" na polskim rynku zaplanowano na 16 kwietnia.