Po kilku latach nieobecności, Streisand wróciła w zeszłym roku na scenę, wyruszając w piąte w swojej karierze tournee "Barbry Live Tour". Trasa koncertowa wokalistki obejmowała 11 miejscowości w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, wokalistka po raz pierwszy dała koncert na swoim rodzinnym Brooklynie w Nowym Jorku.

Reklama

Latem tego roku Barbra Streisand zamierza dać serie koncertów w Europie. Po raz pierwszy od 2007 roku na żywo będą mieli szanse ją usłyszeć w Londynie fani z Wielkiej Brytanii oraz francuska publiczność podczas koncertu w Paryżu. Na mapie trasy koncertowej piosenkarki po raz pierwszy znalazły się również takie miasta jak Amsterdam i Kolonia. Muzyczne show otwarcia europejskiego tournee Streisand odbędzie się 1 czerwca na londyńskiej O2 Arena.

Na scenie wraz ze Streisand pojawią się gościnnie: jej syn, Jason Gould, siostra Kind Roslyn, a także muzyk i kompozytor Chris Botti.

To nie pierwszy powrót artystki do muzycznej przeszłości. W tym roku, dwukrotna laureatka Nagrody Akademii zaśpiewała na oscarowej scenie podczas 85. ceremonii wręczenia Oscarów po raz pierwszy od 36 lat. Ostatni raz stała na niej w 1977 r., wykonując autorską piosenkę "Evergreen" (z filmu "Narodziny gwiazdy"), za którą tego samego wieczora otrzymała Oscara.