– Pani Warwick zatrudniała specjalistę do spraw finansów, który niewłaściwie zarządzał jej majątkiem, doprowadzając do poważnego zadłużenia podatkowego – powiedział Daniel Stolz, prawnik Dionne Warwick. – Co prawda, cała kwota zaległych podatków została spłacona, jednak odsetki i kary nałożone przez urząd skarbowy przekroczyły możliwości mojej klientki – dodał.

Reklama

W 2012 roku Dionne Warwick trafiła na niechlubną listę pięciuset osób, które posiadają największe zaległości względem fiskusa w stanie Kalifornia. Piosenkarka znana z takich światowych przebojów, jak "Walk On By", "Heartbreaker" czy "I Say A Little Prayer" – mimo regularnych koncertów i wpływów z tantiem, nie była w stanie na bieżąco spłacać należności, wynikających z nieprawidłowej pracy swego byłego księgowego.

– Nie mieliśmy innego wyjścia. Musieliśmy ogłosić bankructwo – powiedział prawnik gwiazdy i dodał, że przypadek Dionne Warwick nie jest odosobniony. – To, że ktoś jest znany, nie oznacza, że jest biegły w finansach. Gwiazdy polegają na innych w takich sprawach i często dochodzi do sytuacji, w której budzą się z niespodziewanymi długami.

72-letnia Dionne Warwick liczy, że dzięki zaproponowanemu przez jej prawnika rozwiązaniu jej nazwisko pojawiać się będzie w gazetach na powrót tylko z okazji jej kolejnych występów, a nie rewelacji związanych z jej finansami.

Marie Dione Warwick urodziła się 12 grudnia 1940 roku. Zadebiutowała w 1962 roku piosenką "Don't Make Me Over", napisaną dla niej przez Burta Bacharacha i Davida Hala. Sukces nagrania był początkiem długiej i owocnej współpracy wokalistki z duetem kompozytorskim. Wspólnie stworzyli tak znane utwory, jak: "Walk On By", "A House Is Not A Home", czy "I Say A Little Prayer".

Reklama

W latach 80. Dionne Warwick połączyła siły z Barrym Gibbem z zespołu Bee Gees. Efektem była płyta "Heartbreaker", która stała się jednym z największych bestsellerów w karierze wokalistki. Ogółem artystka nagrała 35 albumów studyjnych i umieściła aż 58 singli na liście Billboard's Hot 100. Jest to drugi najlepszy wynik wśród śpiewających kobiet. Jedynie Aretha Franklin może pochwalić się większą liczbą przebojów.