Na aukcji w Stockport w hrabstwie Cheshire wylicytowano fotografie przedstawiające "fantastyczną czwórkę" z Liverpoolu podczas ich amerykańskiej trasy koncertowej. Fotografie ukazują Beatlesów na lotnisku a także amatorskie ujęcia muzyków podczas ich słynnego koncertu na stadionie Shea w Nowym Jorku z 1965 roku.

Reklama

Kolorowe fotografie, nieczęste w latach 60. ze względu na wysokie koszty, wykonał dr Robert Beck. Jego kolekcja zawiera ujęcia Beatlesów na scenie, konferencji prasowej a także pokoncertowej imprezie promocyjnej. Za zbiór 65 fotografii spodziewano się uzyskać cenę 15 tys. funtów. Ostatecznie stanęło na 27 tysiącach.

Innym aukcyjnym rarytasem związanym z The Beatles były fotografie czarno-białe, wykonane przez Marca Weinsteina, który podrobił legitymację prasową, przechytrzył ochronę i znalazł się na miejscach prasowych podczas nowojorskiego koncertu grupy. Wykonał 61 ujęć największego koncertu w karierze The Beatles. Jak wspominał w rozmowie z BBC News: – Po prostu zlałem się z tłumem, starałem się zachowywać naturalnie, jakbym powinien tam być. Kolekcja Weinsteina została sprzedana za 30 tysięcy funtów. – Gdy tylko widziałem kogoś z ochrony, odwracałem wzrok – tłumaczył fotograf-amator.