Szwajcarska prasa, bo właśnie w tym kraju od blisko dwóch dekad mieszka gwiazda, donosi, że para od pewnego czasu planuje bardzo wystawną ceremonię zaślubin w malowniczej okolicy Jeziora Zuryskiego, położonego u podnóża Alp Glarneńskich.

Tina Turner w styczniu zapowiedziała nawet zmianę obywatelstwa z amerykańskiego na szwajcarskie. Do Zurychu przeprowadziła się już od 1995 roku, by zamieszkać ze swym ukochanym – Bachem. Poznali się dziesięć lat wcześniej, zanim się ze sobą związali na dobre.

Będzie to drugie małżeństwo Anny Mae Bullock, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko jednej z największych gwiazd muzyki soul i rock. Od poprzedniego minęło jedna sporo czasu. Wcześniej poślubiła amerykańskiego muzyka Ike Turnera, z którym się rozwiodła w 1976 roku, po 14 latach od ślubu. Wówczas już była uznaną na świecie piosenkarką, bo jej wielka kariera rozpoczęła się w połowie lat 60.

Tina Turner sprzedała ponad 200 milionów albumów, a wydała w sumie dziesięć studyjnych płyt i kilka w wersjach koncertowych. Zdobyła cztery nagrody Grammy, a nie stroniła też od występów w filmach. Wycofała się z życia publicznego w 2009 roku, po pożegnalnej trasie.

W kwietniowym numerze niemieckiej edycji "Vogue", po raz pierwszy w historii tego prestiżowego magazynu, wystąpiła w roli cover girl.