Nieobecność Richiego Sambory, gitarzysty amerykańskiej grupy Bon Jovi na wtorkowym koncercie w kanadyjskim Calgary wywołała niepokój wśród fanów. Frontman zespołu, Jon Bon Jovi powiedział ze sceny, iż miał do wyboru dwie opcje: odwołać koncert lub zagrać bez swego gitarzysty. By nie zawieść fanów, dzięki którym nowy album studyjny formacji "What About Now" trafił na czołowe miejsca list bestsellerów, pozostali muzycy postanowili wystąpić w pomniejszonym składzie. Jednocześnie Jon Bon Jovi zapowiedział, że Richie Sambora nie będzie grał z zespołem "w najbliższym czasie".

Reklama

Dzień po koncercie na oficjalnej stronie internetowej Bon Jovi pojawił się komunikat, informujący o wycofaniu się Richiego Sambory z dalszych występów. – Z powodów osobistych Richie Sambora będzie nieobecny podczas najbliższej części trasy koncertowej. Wszystkie występy odbędą się zgodnie z planem – czytamy w krótkim oświadczeniu.

Bon Jovi rozpoczęli tournee "Because We Can: The Tour" 10 lutego w Waszyngtonie. Według planów, zespół pozostanie "w drodze" do 25 października. Na 19 czerwca zapowiedziano pierwszy w 30-letniej działalności formacji koncert w Polsce Jon Bon Jovi i jego koledzy zagrają w gdańskiej PGE Arenie. Informację o tym, czy polscy fani zobaczą zespół w komplecie i usłyszą solówki gitarowe Richiego Sambory management Bon Jovi poda w najbliższym czasie.