Emir Kusturica to jeden z najbardziej utytułowanych reżyserów europejskich, twórca takich obrazów jak "Tata w podróży służbowej", "Czas Cyganów", "Czarny kot, biały kot" czy "Arizona Dream", w którym wystąpił Johnny Depp. Reżyser zdobył trzy Złote Palmy na festiwalu w Cannes, Złotego i Srebrnego Lwa na festiwalu w Wenecji, Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu filmowym w Berlinie.

Reklama

– Kusturica jest także "ojcem" festiwalu filmowo-muzycznego Kustendorf oraz miasta AndricGrad poświęconego serbskiemu nobliście Ivo Andricowi. Jego spotkanie z uczestnikami 19. Przystanku Woodstock na pewno będzie jednym z najbardziej interesujących na festiwalu – poinformował rzecznik Fundacji WOŚP Krzysztof Dobies.

Wśród gości tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych (miejsce artystycznych warsztatów i spotkań uczestników festiwalu ze znanymi ludźmi reprezentującymi różne środowiska) będą lekarz psychiatra i psychoterapeuta prof. Zbigniew Lew-Starowicz, showman Kuba Wojewódzki i dziennikarz muzyczny Piotr Metz.

Podczas 19. edycji Przystanku Woodstock, która odbędzie się od 1 do 3 sierpnia br. na dawnym poligonie w Kostrzynie nad Odrą, na dwóch festiwalowych scenach zaprezentuje się prawie 60 wykonawców z Polski i zagranicy. Udział w festiwalu potwierdzili: Anthrax, Ugly Kid Joe, Emir Kusturica, Farben Lehre, Hunter, Danko Jones, Maria Peszek i Gooral, który wystąpi z Zespołem Pieśni i Tańca "Mazowsze".

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w styczniowy Finał WOŚP. Od dziewięciu lat impreza odbywa się w Kostrzynie nad Odrą.