Robyn znana jest ze swojej fascynacji nowoczesną technologią. Artystka nie tylko nagrywa płyty z muzyką elektroniczną, ale również śpiewa o najnowszych wynalazkach. Wykonawczyni przebojów "Girl And A Robot" oraz "Fembot" już wkrótce będzie mogła w pełni utożsamić się z bohaterkami tych piosenek – na jej cześć zostanie skonstruowany robot imitujący człowieka.

Reklama

Piosenkarka natychmiast po otrzymaniu niezwykłej wiadomości odwiedziła Królewski Instytut Technologii w Sztokholmie, gdzie powstanie "Robynbot". Gwiazda odbyła długą rozmowę ze studentami uczelni, którzy wpadli na ten niecodzienny pomysł hołdu dla niej i jej twórczości. Wspólnie omówili wygląd urządzenia, materiały z jakich zostanie wykonane oraz... taneczne ruchy, jakie będzie wykonywało. Robyn chce, by jej "żywy robot" naśladował choreografię jej koncertów.

Projekt "Robynbot" wedle planów skompletowany zostanie w styczniu 2014 roku. W tym samym czasie na rynek trafi najnowszy album Robyn, będący kontynuacją nominowanego do nagrody Grammy krążka "Body Talk" z 2010 roku.

Robin Miriam Karlsson urodziła się 12 czerwca 1979 roku w Sztokholmie. Karierę w show-biznesie zaczęła bardzo wcześnie - w wieku dwunastu lat. Nagrała wówczas swoją pierwszą autorską piosenkę "Du kan alltid bli nummer ett", która pojawiła się w telewizyjnym programie "Lilla Sportspegeln". Nagranie zwróciło uwagę szwedzkiej gwiazdy pop Meji, która przedstawiła Robyn szefom wytwórni płytowej, w której wydawała swoje płyty. Nastolatka szybko podpisała kontrakt i rozpoczęła prace nad debiutanckim albumem.

W wieku 16 lat Robyn pojawiła się na międzynarodowym rynku z krążkiem "Robyn Is Here". Debiutantka szybko została idolką nastolatek. Typowe popowe brzmienia, charakteryzujące jej pierwszą płytę pojawiły się też na kolejnych albumach.

Wokalistka – mimo odnoszonych sukcesów – nie była zadowolona z kierunku, w którym podąża jej kariera i założyła swoją własną wytwórnię płytową Konichiwa Records. W jej barwach artystka rozpoczęła nowy rozdział w twórczości. Electro-popowa płyta "Robyn" z 2005 roku zdobyła uznanie krytyków i fanów na całym świecie oraz przyniosła piosenkarce jej pierwszą nominację do prestiżowej nagrody Grammy. Krążek spodobał się ponadto królowej muzyki pop Madonnie, która zaprosiła Robyn do otwierania jej koncertów na trasie "Sticky & Sweet" w 2008 roku.

Po wydaniu kolejnej, świetnie przyjętej płyty "Body Talk" w 2010 roku, Robyn wystąpiła w Polsce – piosenkarka pojawiła się jako gwiazda warszawskiego Free Form Festival.