Swoją drugą płytą studyjną "21" Adele zaskarbiła sobie uwielbienie publiczności na całym świecie. Polacy również nie pozostali obojętni na głos wokalistki i śpiewane przez nią piosenki. Krążek "21" przyniósł artystce Fryderyka w kategorii "Najlepszy album zagraniczny" oraz zdołał utrzymać się na oficjalnej polskiej liście sprzedaży aż 115 tygodni. Album, zawierający przeboje "Rolling In The Deep" i "Set Fire To The Rain" certyfikowano w naszym kraju podwójną diamentową płytą, co oznacza, że znalazł on przeszło 300 tysięcy nabywców. Z myślą o nich 4 maja zorganizowany zostanie I Ogólnopolski Zlot Fanów Adele.

Reklama

Impreza pod patronatem oficjalnego polskiego fan clubu Adele oraz dystrybutora płyt artystki w Polsce, firmy Sonic Records, odbędzie się w warszawskim klubie COCOdeOro. Organizatorzy obiecują moc atrakcji – od wspólnej zabawy przy dźwiękach piosenek Brytyjki po konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Planowane jest również gremialne odśpiewanie "Sto lat!", jako że dzień po zlocie – 5 maja – Adele obchodziła będzie swoje 25. urodziny. Z tej okazji fan club przygotował dla swej ulubienicy niespodziankę w postaci księgi z życzeniami, która zostanie przekazana jej managementowi.

Adele Laurie Blue Adkins urodziła się 5 maja 1984 roku w północnym Londynie. Tuż po skończeniu prestiżowej BRIT School for Performing Arts And Technology wokalistka nawiązała współpracę z wytwórnią XL Recordings. Jej dwa albumy "19" i "21" osiągnęły łącznie zawrotny nakład ponad 35 milionów egzemplarzy, zaś samą wokalistkę obsypano deszczem nagród, m.in.: Grammy, Brit, Ivor Novello, Echo, MTV EMA. Artystka jest także laureatką Oscara za piosenkę "Skyfall", pochodzącą z filmu pod tym samym tytułem.