Ośmioletnia przerwa w działalności zespołu Daft Punk zaostrzyła apetyt słuchaczy na ich nowe nagrania. Płyta "Random Access Memories" już jest numerem jeden na Wyspach Brytyjskich. Samo zdobycie szczytu listy bestsellerów nie jest jednak jedynym osiągnięciem Daft Punk i ich nowego wydawnictwa. Krążek po zaledwie siedmiu dniach obecności na rynku zdobył status najszybciej sprzedającej się płyty roku. Z brytyjskich sklepów zniknęło już aż 165 tys. egzemplarzy "Random Access Memories".

W Polsce wystarczyły zaledwie dwa dni, by najnowsza płyta Daft Punk osiągnęła status złotej. Szczyt zestawień najchętniej kupowanych płyt "Random Access Memories" okupuje także w Austrii, Belgii i Nowej Zelandii. Jest też na najlepszej drodze, by trafić na pozycję lidera w Stanach Zjednoczonych, gdzie krążek sprzedaje się jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Daft Punk ścigają się nie tylko o pierwsze miejsca list przebojów. Dedykowany zespołowi samochód wyścigowy Lotus F1 odsłonięto w weekend w trakcie Grand Prix Formuły 1 w Monako. Muzycy Daft Punk – Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo pojawili się na miejscu i odziani w swoje firmowe kombinezony oraz kaski androidów obserwowali zmagania uczestników wyścigu.

Formacja Daft Punk zadebiutowała w 1997 roku przełomowym albumem "Homework", który wyznaczył nowy szlak w muzyce elektronicznej. Innowacyjna mieszanka house'u, techno, electro i francuskiej estetyki klubowej przyniosła duetowi natychmiastową popularność. Single "Da Funk" i "Around The World" należą dziś do klasyki gatunku. Dyskografię studyjną duetu uzupełniają płyty: "Discovery" z 2001 roku i "Human After All" z 2005 roku. W 2011 roku Daft Punk skomponowali muzykę do filmu "Tron: Dziedzictwo".