Matką dziewczynki jest nowojorska dziennikarka Liza Ghorbani, która na dniach ma wnieść sprawę o uznanie ojcostwa. Wokalista upiera się ponoć, że dziecko nie jest jego, jednak z drugiej strony nie stara się walczyć o uratowanie małżeństwa z Nicole Appleton, która wyjechała na Florydę wraz z ich 12-letnim synem, Gene'em, aby nieco odpocząć od medialnego szumu.

Jak donoszą internetowe portale i prasa, Gallagher "ma dość tych insynuacji", ale nie uważa też, aby jego związek z Appleton był wart ratowania. Appleton widziano w ostatnich dniach bez obrączki na palcu.

Wokalista Beady Eye przebywa obecnie w Hiszpanii, jednak jego prawnicy mają wnieść pozew przeciwko gazecie "New York Post", która jako pierwsza doniosła o nieślubnym dziecku Gallaghera i Ghorbani. Wokalista i dziennikarka mieli poznać się w maju 2010 roku przy okazji wywiadu. Ghorbani twierdzi, że wtedy zaczął się ich romans i że mieszkanie w Nowym Jorku, które w ubiegłym roku kupił Gallagher, było ich miłosnym gniazdkiem. Dziennikarka utrzymuje też, że jest w posiadaniu testu DNA potwierdzającego ojcostwo. Córka 39-letniej kobiety, Emma, ma teraz siedem miesięcy.

Liam Gallagher i Nicole Appleton są parą od 2000 roku. W roku 2001 na świat przyszedł ich syn, Gene, a siedem lat później para wzięła ślub. Artysta ma także dwoje dzieci z poprzednich związków. Dorobek Liama Gallaghera zamyka krążek "BE" z czerwca tego roku.