Lauryn Hill odbywa karę za uchylanie się od płacenia podatków w latach 2005-2007. Artystka jest winna amerykańskiemu fiskusowi 970 tysięcy dolarów. Oprócz kary więzienia, skazana otrzymała także dodatkowe trzy miesiące aresztu domowego.

Reklama

Teraz Hill przesłała fanom wiadomość za pośrednictwem serwisu Tumblr. – Od zawsze wiedziałam, że każde wydarzenie w moim życiu ma jakiś cel i że stanowi kolejną lekcję – napisała. – Zostałam tu bardzo ciepło przyjęta przez ludzi, którzy, pomimo okoliczności, potrafią uczynić je najlepszymi z możliwych. Dziękuję za listy, które otrzymuję od was codziennie. Nie mogę odpisać na każdy z nich, ale chcę, abyście wiedzieli, że wszystkie odbieram, czytam i że bardzo się z nich cieszę.

Mimo procesu sądowego i odsiadki Lauryn Hill jest aktywna na polu artystycznym. Niedawno podpisała kontrakt z Sony Records. Label pomoże jej w spłaceniu długów, ale w zamian wydał z wyprzedzeniem jej premierowe utwory, jeszcze przed ukazaniem się pełnego krążka. Gwiazda R&;B pracuje nad nowym albumem studyjnym, dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Będzie on następcą bestsellerowego wydawnictwa "The Miseducation of Lauryn Hill" z 1998 roku.