Według mediów,. w czasie koncertu w Kijowie jeden z członków zespołu wykrzykiwał: "Fuck Russia!".

Reklama

Sprawa basisty jest już w rosyjskiej prokuraturze. Zajęła się tym policja Kraju Krasnodarskiego, która przesłuchała muzyka pod kątem znieważenia flagi państwowej. Wraz z materiałami z przesłuchania i nagraniami wideo przekazała dokumenty do prokuratury.

Na żądanie polityków, m.in. prokremlowskiej Jednej Rosji. odwołano koncert Bloodhound Gang w Anapie nad Morzem Czarnym.

Zespół poleciał zatem do Moskwy, a na lotnisku został obrzucony jajkami i pomidorami przez Kozaków, którzy podeptali też amerykańską flagę.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej zapowiedział, że jest gotów przejąć śledztwo, jeśli otrzyma takie polecenie od prokuratury. Przedstawiciel Komitetu Władimir Markin powiedział agencji Interfax, że oskarżenie dotyczyłoby artykułu 329 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej o znieważeniu flagi państwowej. Komitet będzie oczekiwał na "pomoc strony ukraińskiej" w tej sprawie.

Bloodhound Gang to amerykański zespół grający muzykę rockową z domieszką elektronicznej i punk rocka. Został założony w 1992. Znany jest ze swoich specyficznych i humorystycznych tekstów piosenek, zabawnych teledysków oraz niecodziennego zachowania na scenie.