Okazuje się, że hity Britney Spears skutecznie zniechęcają piratów do zajmowania tankowców przy wschodnim wybrzeżu Afryki. – Przedstawiciele naszych służb bezpieczeństwa wybrali piosenki Britney, bo pomyśleli, że zadziałają na piratów najbardziej odstraszająco – tłumaczy Rachel Owens, przedstawicielka floty handlowej. – Somalijczycy nienawidzą zachodniej kultury i muzyki. Wszystkiego, co zachodnie. Przeboje Britney sprawdzają się doskonale.

Najskuteczniejsze są ponoć piosenki "Oops! I Did It Again" i "Baby One More Time". W 2011 roku przy wschodnim wybrzeżu Afryki somalijscy piraci dokonali aż 176 ataków na statki, co skłoniło władze Wielkiej Brytanii do wysłania w ten rejon większej liczby żołnierzy. – Ta muzyka jest tak skuteczna, że rzadko musimy korzystać z broni – kontynuuje Owens. – Kiedy tylko piraci usłyszą Britney, od razu się wycofują. Głośniki kierujemy tylko na nich, aby nie przeszkadzać reszcie załogi. 

Gdybyśmy użyli muzyki Justina Biebera, pewnie zostalibyśmy oskarżeni o łamanie konwencji genewskich – dodał Steven Jones ze stowarzyszenia Security Association for the Maritime Industry.

Dyskografię Britney Spears zamyka longplay "Femme Fatale" z 2011 roku. Nowy album Amerykanki, "Britney Jean", ukaże się 3 grudnia.