Drozdek to perkusista, perkusjonalista, a co najważniejsze kolekcjoner instrumentów i multiinstrumentalista etniczny. Sam siebie nazywa "kolekcjonerem dźwięków", a w swoich muzycznych zbiorach ma na chwilę obecną przeszło 100 różnego rodzaju instrumentów z całego świata.

Reklama

Jest też nowym członkiem poszerzonego składu teatru MUMIO, znanego nie tylko ze swojej działalności scenicznej, ale również kampanii reklamowej jednej z sieci komórkowych. MUMIO przygotowuje właśnie nowy spektakl, który będzie bezprecedensowym wydarzeniem artystycznym, a w nim pojawią się właśnie brzmienia instrumentów ze zbiorów muzyka. Drozdek związany jest również z zespołami: Makabunda (nowe przedsięwzięcie muzyczne zainicjowane przez Wojciecha Brodę Turbiarza – lidera jednej z ikon polskiej sceny reggae, zespołu Habakuk), math-metalowym DelivEr_US, etno-folkowym Kalokagathos oraz grupą Canau, której styl muzyczny określony został jak folk'n'roll.

Solowy projekt muzyka T.ETNO. łączy brzmienia kilkudziesięciu instrumentów z różnych stron świata z elektroniką, a podstawowym narzędziem tworzenia muzyki na żywo jest looper, pozwalający nagrywać i odtwarzać frazy w czasie rzeczywistym. Co to dokładnie oznacza? Muzyk sam tworzy rozbudowane, eksperymentalne formy muzyczne, łącząc współczesne dźwięki z brzmieniami instrumentów pochodzących czasem nawet sprzed kilku tysięcy lat, a cała muzyka powstaje na żywo przy widzach, bez wykorzystania wcześniej przygotowanych fraz, czy loopów.

Drozdek chce wydać płytę DVD ze swym elektro-etno live-actem przygotował więc akcję crowdfundingową (projekt "T.ETNO – świat dźwięków, dźwięki świata" można znaleźć na portalu myseed.pl). Crowdfunding to wciąż jeszcze nowy w Polsce sposób finansowania społecznościowego. Opiera się on na prostej zasadzie – ktoś ma ideę, prezentuje ją potencjalnym odbiorcom, a ci z góry mogą kupić produkt, wpłacając za niego pieniądze na specjalnie w tym celu stworzone konto. Jeśli uzbiera się założona kwota pomysłodawca otrzymuje środki na realizacje swojego zadania. W tej chwili Drozdek ma już ponad 70% minimalnej sumy, brakuje więc niewiele...