– "My Słowianie" to zupełnie niewpadająca w ucho linia melodyczna, drażniący wokal Cleo i… jeszcze więcej seksu. Na dodatek – niestety – piękny polski strój ludowy został tak zbrukany! – pisze Eugeniusz Kosiński na stronie portalu Polonia Christiana. Autor felietonu porównuje Donatana do Hitlera: – Przypomina mi się impreza ze słoniami, rycerzami i nagimi kobietami jaką wspomniany już Adolf H. swego czasu zafundował Niemcom na "dobry początek".

Reklama

Dostało się również występującej w teledysku modelce: – Tak się składa, że w tym przypadku związków z demonicznym pogaństwem daleko szukać nie trzeba. Jest nim 18-letnia modelka Kamila Smogulecka. (...) Jednak najcięższym argumentem jest jej pseudonim – Luxuria Astaroth. Luxuria oznacza grzech nieczystości. Astaroth zaś to imię demona (również Ashtaroth, Astarot i Asteroth) (…). Oto więc doczekaliśmy się prawdziwego POP-pogaństwa dla mas.

Klip "My Słowianie" zdobył w serwisie YouTube popularność, jakiej nie miał żaden z inny z polskich teledysków. Do dziś video Donatana i Cleo obejrzało ponad 26 mln internautów, a wkrótce zadebiutuje na zachodnich rynkach w wersji anglojęzycznej.